Gydomasis masažas - tai viena iš masažo rūšių, kurios tiklas atstatyti arba normalizuoti sutrikusias organizmo funkcijas, reguliuoti nervų sistemos veikimą. Masažas - speciali, dozuota mechaninių ir refleksinių poveikių visuma.

Gydomasis masažas gali būti atliekamas , kai paskiria gydytojas ar kitas kvalifikuotas specialistas, atsižvelgiant į paciento būklę ir esamą susirgimą, bei profilaktikos tikslais.

Kada reikalinga atlikti gydomąjį masažą?

Lėtinis skausmas, raumenų skausmas ir įtampa

Gydomasis masažas padeda sumažinti nugaros skausmą, kurį sukelia netaisyklinga laikysena, sėdimas darbas ar stuburo problemos.  Gydomasis masažas gali sumažinti kaklo ir pečių skausmus, kurie dažnai atsiranda dėl streso ar ilgo darbo prie kompiuterio.  Gydomasis masažas padeda sumažinti raumenų skausmą ir įtampą, atsiradusią dėl intensyvių treniruočių ar sportinių traumų.  Masažas padeda atpalaiduoti raumenis ir sumažinti spazmus.

Reabilitacijai po traumų ir operacijų

Masažas skatina kraujotaką, padeda greičiau atsigauti po traumų ir sumažina randų susidarymą.  Masažas gali padėti sumažinti pooperacinį skausmą ir greičiau atkurti judrumą.

Laikysenos problemos

Masažas padeda atpalaiduoti įtemptus raumenis ir koreguoti laikyseną.  Gydomasis masažas padeda sumažinti stuburo problemų sukeliamus skausmus ir diskomfortą.

Virškinimo problemos

Masažas gali padėti pagerinti virškinimo sistemos funkciją ir sumažinti pilvo diskomfortą.

Kraujotakos ir limfinės sistemos problemos

Masažas gerina kraujotaką, padeda pašalinti toksinus ir sumažina kojų patinimą.  Gydomasis masažas skatina limfos srautą ir padeda kovoti su edema.

Prevencija

Reguliarus masažas gali būti puiki prevencinė priemonė, padedanti palaikyti gerą sveikatą, užkirsti kelią raumenų įtampai ir sumažinti streso poveikį.

Kada negalima atlikti gydomojo masažo?

Ūminės ligos ir infekcijos

Masažas gali pabloginti būklę, jei turite aukštą temperatūrą.  Bet kokia bakterinė, virusinė ar grybelinė infekcija yra kontraindikacija masažui, nes jis gali padėti plisti infekcijai.  Ūminis uždegimas ar bet kokia uždegiminė liga gali pablogėti po masažo.

Odos problemos

Bakterinės, grybelinės ar virusinės infekcijos ant odos.  Masažas gali pabloginti atvirų žaizdų ar opų būklę. 

Širdies ir kraujagyslių ligos


Sunki hipertenzija: masažas gali padidinti kraujospūdį ir sukelti komplikacijų. Širdies ligos: jei turite širdies nepakankamumą ar kitas rimtas širdies problemas, masažas gali būti pavojingas. Trombozė ar embolija: masažas gali sukelti kraujo krešulio atitrūkimą ir sukelti pavojingas komplikacijas.

Vėžys


Nediagnozuotas ar aktyvus vėžys: masažas gali skatinti vėžinių ląstelių plitimą. Gydymo metu: chemoterapija ar radioterapija gali būti kontraindikacijos masažui.

Kraujavimo ir hematomos rizika


Kraujavimo sutrikimai: hemofilija ar kitos kraujo krešėjimo problemos.

Nėštumas

Masažas gali būti pavojingas pirmojo nėštumo trimestro metu.  Jei nėštumas yra komplikuotas, reikėtų pasitarti su gydytoju prieš atliekant masažą.

Skeleto ir raumenų sistemos problemos

Kaulų lūžiai, patempimai ar išnirimai. 

Kitos medicininės būklės

Inkstų ar kepenų ligos: gali būti kontraindikacijų, priklausomai nuo būklės sunkumo.  Epilepsija: masažas gali sukelti priepuolį, jei būklė nėra gerai kontroliuojama. Psichinės sveikatos problemos: tam tikros būklės gali būti pablogintos masažo metu, pvz., ūminis nerimas ar psichozė.

Noriu užsiregistruoti gydomajam masažui

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.

Gydomasis masažas, kineziterapija